Ћирилица  ·  Latinica  ·  English

Конференција "Милан Минић архитекта и сликар, траг у времену"

Савез инжењера и техничара Србије и Удружење инжењера Полимља у сарадњи са Инжењерском академијом Србије, Удружењем архитеката Србије, Друштвом архитеката Београда и Инжењерском комором Србије - Регионални центар Чачак организују Конференцију "Милан Минић, архитекта и сликар, траг у времену.

Конференција се одржава 15. априла 2022. године у Дому културе у Пријепољу са почетком у 11 часовa.

Покровитељи Конференције су Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Министарство културе и информисања Републике Србије и Општина Пријепоље.

Милан Минић је рођен у Пријепољу 1889. године у једној од најстаријих и најпознатијих трговачких породица. Школовање је започео у Пријепољу, да би га наставио у Пљевљима и Солуну, где завршава гимназију. У Београду се уписује на студије на Архитектонском одсеку Техничког факултета, које успешно завршава. Већ током студија почиње да стиче и практична знања радећи у Архитектонском бироу Леона Талвија. Жеља за даљим усавршавањем га одводи у Париз, где студира на Академији лепих уметности. Након Првог светског рада запошљава се у Министарству грађевина, а 1923. године отвара приватну архитектонску праксу. Његов архитектонски опус између осталог обухвата Хотеле „Далмација“ и „Херцеговина“ у Бањи Ковиљачи, Хотел „Зелени венац“ у Шапцу, Хотел „Мажестик“ у Београду, православну цркву у Дрвару, Дом културе у Мајданпеку, Клуб Извшног већа у Београду и др.  Минић је иза себе оставио и значајан сликарски опус . Минић је био ангажован и у оснивању и раду струковних удружења. Био је активан у оквиру Клуба архитеката Секције Београд Удружења југословенских ин жењера и архитеката, затим Удружења ликовних уметника Србије, Удружења ликовних уметника примењених уметности и дизајнера Србије, чији је оснивач и први председник и др.

Циљ Конференције је да се осветли лик и дело овог познатог архитекте и приближи широј јавности као и да се сагледа његов значај са временске дистанце.

Саопштење са програмом Конференције 

Одржавање Конференције помогли су 

 

PMC INŽENJERING

PS YUGOIMPORT-SDPR

 

 

 

КОНИК СЗТКР, Пријепоље

 
 

ПРОЈЕКТ ИЗГРАДЊА ПЛУС, Пријепоље

 

 ВОЛИМ ДОБРО У ЉУДИМА, Пријепоље

 

 

 
 

ЕЛАН Пријепоље

ГЗР ПРОСТОР, Пријепоље

ЈОНОВИЋ ГРАДЊА, Пријепоље

 

 




 
 
СИТС • Савез инжењера и техничара Србије • Кнеза Милоша 7, 11000 Београд, Србија • Телефон: 011/3230-067 • емаил:office@sits.rs